بازارچه مرزی نمین در انتظار توافق جمهوری آذربایجان!

منصور حقیقت پور، نماینده اردبیل

حقیقت پور اظهار داشت: احداث بازارچه مرزی یک اقدام دو سویه است و نیاز به توافق جمهوری آذربایجان نیز دارد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ”فرهنگ نمین“ در رابطه با توسعه اقتصادی و گردشگری، کشاورزی شهرستان نمین اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان نمین از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است و این منطقه قابلیت توسعه صنعتی و کشاورزی را دارد.
وی افزود: در بخش گردشگری، نمین به دلیل موقعیت مناسب و نزدیکی به فرودگاه و اقلیم خوب و طبیعت بکر و منحصر به فردی که دارد می‌تواند در این حوزه تعداد قابل توجه ای گردشگر را پذیرا باشد.
دکتر حقیقت پور استقرار منطقه ویژه اقتصادی را موجب توسعه صنعتی معقول گردشگری دانسته و در ادامه افزود: جنبه های معدنی، سنگ‌های قیمتی و تزئینی و … به وفور در منطقه مشاهده می‌شود.
این نماینده مجلس اذعان داشت: در بخش کشاورزی، دام‌پروری و پرورش طیور بیشتری در شهرستان نمین صورت می‌گیرد و جای بسط و گسترش نیز دارد.
وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد در بخش کشاورزی به گیاهان دارویی و در بخش دام‌پروری طیور و پرندگان تزئینی همچون کبک و بلدرچین می‌تواند سرمایه گذاری مناسبی انجام گیرد.
دبیر مجمع نمایندگان شمال غرب کشور تأکید کرد: امکانات و داشته های همچون جنگل فندق لو، تله کابین و پیست اسکی و پتانسیل گردشگری نمین را بالابرده است و صنعت گردشگری نمین بیش از این جای پیشرفت دارد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص طولانی شدن احداث بازارچه مرزی نمین گفت:سال‌هاست که بحث احداث بازارچه مرزی مطرح شده است، احداث بازارچه مرزی یک اقدام دو سویه است و نیاز به توافق جمهوری آذربایجان نیز دارد. تا زمانی که این توافق حاصل نشود، قابل اجرا نیست و باید طرف دوم نیز مجاب به این قضیه شود که اگر توافق صورت گیرد در آینده ثمرات اقتصادی بی‌شماری برای منطقه در پی خواهد داشت.
حقیقت پور در خصوص طرح‌های عمرانی در دست اجرا در شهرستان نمین عنوان داشت: جاده آستارا به نمین چهار باند می‌شود و فاصله مسیر نمین تا آستارا به نیم ساعت کاهش می‌یابد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: احداث سد نمین، فاضلاب شهری، بیمارستان ۹۲ تختخوابی شهرستان نمین و طرح توسعه فاز دو کارخانه سیمان نمین در دستور کار قرار دارد.

print

Post Author: فرهنگ نمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *