شور و اشتیاق جوانان در مسابقات اسب ‌دوانی ستودنی است

پیست اسب سواری

سرپرست اداره ورزش و جوانان نمین گفت: حضور پرشور جوانان در مسابقات اسب ‌دوانی آبی‌بیگلوی نمین ستودنی و مثال‌زدنی است.

به گزارش فرهنگ نمین به نقل از  فارس ، اکبر ورودی عصر امروز در جمع اعضای هیئت اسب‌ دوانی در نمین اظهار داشت: برگزاری مسابقات اسب‌ دوانی اخیر در آبی‌بیگلو نشان داد که این مسابقات طرفداران زیادی در شهرستان نمین دارد.

وی افزود: مسابقات اسب دوانی به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت با حضور ۳۰ اسب در دو بخش اسب بومی و اسب دورگه با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان اردبیل و هیئت سوارکاری شهرستان نمین برگزار شد.

ورودی تصریح کرد: در این مسابقات و در رقابت اسب‌های بومی علی هژبری با اسب آی پارا به مقام قهرمانی رسید و فرشاد محسنی آزاد با اسب شورش و علیرضا پوررضا با اسب عقاب صحرا به ترتیب دوم و سوم شدند.

وی خاطر نشان کرد: در بخش مسابقات اسب‌های دورگه نیز میثم شهبازی با اسب کازیران زودتر از بقیه به خط پایان رسید.

این مسئول اضافه کرد: در این رقابت‌ها سعید رحیم‌زاده با اسب تاراج و روانبخش فلاحی با اسب آذین به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

ورودی اضافه کرد: به نفرات برتر این رقابت‌ها جوایز نقدی لوح و حکم قهرمانی اهدا شد.

به گزارش فرهنگ نمین به نقل از  فارس ، سرپرست اداره ورزش و جوانان نمین بیان کرد: با توجه به استقبال پرشور علاقمندان و توافقی که با هیئت سوارکاری شهرستان نمین انجام شده است در صددیم تا این مسابقات را به طور منظم و مداوم در این منطقه برگزار کنیم.

وی در ادامه گفت: امیدواریم این مسابقات در تقویم استانی و حتی ملی به عنوان مسابقه ارزشمند به ثبت برسد تا همه ساله شاهد برگزاری چنین رویداد ورزشی پرطرفدار در منطقه باشیم.

ورودی افزود: اگر بتوانیم این توانمندی‌ها و کارهای ارزشمند در حوزه ورزش بومی، محلی و سنتی را تقویت کنیم به یقین استقبال و علاقمندی مردم بیش از گذشته است.

print

Post Author: فرهنگ نمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *