معرفی کوتاه هنرمند جوان علیرضا عبدی

هنرمند جوان و خوش ذوق علیرضا عبدی در زمینهٔ اختراعات مقام اول کشوری را در سال ۱۳۹۱ کسب کرده است و همچنان در این زمینه مشغول به فعالیت است.

علیرضا عبدی فرزند عادل، ساکن شهرستان نمین می‌باشد. وی دوران ابتدایی و راهنمایی را در شهرستان نمین و دوران دبیرستان خود را در مدرسه نمونه دولتی شیخ مفید و هنرستان رازی اردبیل گذرانده است. دوران کاردانی را در دانشکده فنی مهندسی میرزا کوچک خان گیلان سپری کرده و هم اکنون نیز در همان دانشکده در دورهٔ کارشناسی مشغول به تحصیل می‌باشد. هنرمند جوان علیرضا عبدی
این هنرمند نمینی از دوران کودکی علاقهٔ فراوانی به هنر و صنعت داشته و به همین دلیل در کلاس‌های مختلف هنری و علمی شرکت کرده و از بین آن‌ها، موسیقی و معرق چوب را به صورت تخصصی ادامه داده است.
در زمینهٔ موسیقی از بین سازهای مختلف، ارگ، آکاردیون و نقاره (ضرب ترکی) را به صورت تخصصی انتخاب کرده و با موسیقی اصیل ایرانی و آذربایجان ادامه داده است. از اساتید این هنرمند در این زمینه، می‌توان عادل عبدی (پدر وی)، عارف عبدی (عمو وی) و آقای حسین افسری را نام برد.
معرق چوب را از دوران پنجم ابتدایی با آقای رامین اسبق المجاهد
ین شروع کرده و و هم اکنون به صورت تخصصی در این رشته فعالیت می‌کند؛ این استاد نیز از کودکی نزد پدرشان، آقای آریان اسبق المجاهدین که بنیان گذار معرق چوب در شهر نمین می‌باشند معرق چوب را آموخته و به شاگردان انتقال داده است. در دوران راهنمایی و دبیرستان مقام‌های اول استانی و کشوری را در این زمینه کسب کرده و به عنوان منتخب کشوری برگزیده شده است که تصاویر آثار آن در کتاب‌های آثار برگزیدهٔ کشوری در این زمینه چاپ شده‌اند. از کارهای اخیر می‌توان عکس استاد فرشچیان را که به صورت معرق چوب کار کرده است نام برد.
وی در زمینهٔ اختراعات مقام اول کشوری را در سال ۱۳۹۱ کسب کرده است و همچنان در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و از ارائه اختراعات جدیدی در آینده نزدیک خبر داده است.علیرضا عبدی در ورزش‌های رزمی نیز فعالیت داشته که آقای مهدی کاظمی در این زمینه یاریگر وی بوده است.

print

Post Author: فرهنگ نمین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *